Interneto svetainiu kurimas

Šiais laikais internetas užima vis didesnę reikšmę mūsų gyvenimuose. svetainiu kurimasĮmonės siekiančios didielio pelno ir vartotojų susidomėjimo tiesiog privalo egzistuoti interneto erdvėje, todėl tieisog privalo turėti interneto svetainę, todėl interneto svetainiu kurimas tampa vis svarbesnis.

Interneto svetainiu kurimas nelengvas uždavinys. Dažnai turbūt prieš susikuriant tinklalapį iškyla klausimas ko reikai norint sukurti interneto svetainę, kiek tai kainuos ir nuo ko pradėti?

Taigi pirmasis klausimas: “Ko reikia, norint įkurti svetainę?”. Žinoma svarbiausias dalykas yra interneto vardas. Susigalvokite savo unikalų, patarčiau – trumpą ir lengvai įsimenamą, interneto adresą (pavadinimą). Šis adresas dar yra vadinamas domenu. Tada reikėtų įsitikinti, ar Jūsų pasirinktas adresas yra laisvas. Tai padaryti galite tieiosg įvedę į naršyklę jūsų pasirinktą vardą.

Toliau  inerneto svetainiu kurimas vyksta parengiant svetainės talpinino planą (angl. hosting). Įmonių, siūlančių hostingą, yra nemažai, ir jų siūlomos paslaugos bei kainos skiriasi. Trečias dalykas ko reikia – turinio valdymo sistema (TVS).

Taigi, apibendrinnat interneto svetainiu kurimas vyksta parenkant interneto adresą(domena), talpinant svetainę (hostingas) ir sukuriant turinio valdymo sistemą.

Elektroniniu parduotuviu kurimas

Elektroniniu parduotuviu kurimas labai svarbsu elementas elektroniniu parduotuviu kurimasšiuolaikiniam verslui. Vis daugiau žmonių atsisako interneto baimės ir įsidrąsina pirkti prekes ne tik prekybos centruose ar kitose parduotuvėse, bet ir užsisakinėja internetu.

Pirmiausia internetinė parduotuvė turi turėti gražų estetinį vaizdą, todėl neapleiskite jos web dizaino, tačiau, kad ir koks jis bus geras, jeigu užsakymo forma bus sudėtinga žmonės nutrauks jį neužsisakę prekių.  Elektroniniu parduotuviu kurimas suteiks jums šiuos internetinės parduotuvės privalumus:

  • Parduotuvė dirbanti visą parą
  • Elektroniniu parduotuviu kurimas taupo žmogiškuosius išteklius
  • Apsaugo nuo produkto vagysčių
  • Lengvai randama potencialių klientų
  • Nėra prekybinio ploto nuomos
  • Šiuolaikiška ir kasdienybe virstanti verslo niša ir t.t.

Pradedant verslą internete, labai svarbu pasirinkti tinkamą partnerį, kuris suteiktų daug bazinių žinių apie šią sritį. Svarbu, kad įmonė kuri kurs jums internetinę parduotuvę, būtų patikima, sąžininga ir  elektroniniu parduotuviu kurimas būtų jos kasdienybė. Dažnai bendraukite su įmone, papasakokite kokios parduotuvės jūs trokštate, tik taip gausite tai ko tikrai norite ir neteks nusivilti.

SEO paslaugos – vidinė ir išorinė SEO

SEO optimizacija tai procesas siekiant aukščiausių tinklalapio pozicijų seo paslaugospaieškos sistemų rezultatuose. Dažnu atveju SEO yra klaidingai tapatinamas su marketingu paieškos sistemose. Populiariausias ir daugeliui žinomas SEM įrankis yra Google AdWords.

SEO paslaugos išskiriamos į vidinę ir iįorinę SEO optimizacija.  Vidinės SEO paslaugos metu sutvarkoma optimizuojama svetainė iš vidaus. Parenkamas raktažodžius atitinkantis title, URL adresas, <meta> žymės ir t.t . Atliekant vidinį optimizavimą paieškos sistemoms svarbu tinkamai parinkti svetainės puslapių pavadinimus (angl. title), išlaikyti optimalų, neviršyjanti 3% raktažodžių pasikartojimo dažnį.

Taip pat yra meta žymės (Tag‘ai). Paprasti svetainės lankytojai jų nemato, jos skirtos paieškos sistemų vorams ir padeda jiems lengviau atpažinti svetainės turinį. Meta žymės yra skirstomos į meta aprašymus bei meta raktažodžius. Meta žymės yra įterpiamos į svetainės atvaizdavimo HTML kodą. Dauguma šiuolaikinių turinio valdymo sistemų leidžia tai padaryti lengvai ir neskausmingai, naudojantis administratoriaus valdymo panele, bet jeigu Jūsų interneto svetainė yra be turinio valdymo sistemos arba jei turinio valdymo sistema vis tik neturi šios funkcijos, meta elementus reikėtų įterpti tarp body žymių. Meta žymės turėtų būti kiekviename Jūsų svetainės vidiniame puslapyje ir, be abejo, atitikti jo turinį. Verta paminėti, kad Google algoritmas atsižvelgia tik į “meta=description” žymę ir visiškai ignoruoja “meta=keywords”, tačiau kitos paieškos sistemos.

Išorinės SEO paslaugos pagrindinis tikslas pritraukti kuo daugiau atgalinių nuorodų į svetainę. (angl. Backlinks) Paieškos sistemų labiausiai vertinamos kontekstinės atgalinės nuorodos, tai yra tos kurios būna straipsnyje bei nuoroda yra konkretus raktinis žodis, pagal kurį siekiama pakelti svetainę paieškos sistemoje.

SEO paslaugos dažniausiai siūlomos reklamos agentūrų, tačiau reikia labai atidžiai išsirinkti įmonę, kuri darys optimizaciją, nes nemokšiškas optimizavimas gali padaryti daugiau žalos negu naudos.  Jeigu įmonė naudos neleistinus būdus optimizacijai, galiausiaiai Google gali ją užblokuoti ir tada į paieškos sistemas nepavyks patekti ilgai ilgai.

Elektrinė vėjapjovė

Elektrine vejapjove turi vieną didžiausią trūkumą, tai, kad jos zoliapjoveneleidžia jums po lauką judėti laisva, nes yra apribotos laidais. Jos maksimalus plotas yra iki 8 arų. Elektrine vejapjove turi turėti prailgintuvą, kuris negali būti ilgesnis nei 50 metrų.  Kuro ar elektros išlaidos yra panašios, tad tai neturi būti rodiklis, renkantis įrankį žolei pjauti.

Kaip alternatyva elektrinei žoliapjovei – akumuliatorinė belaidė žoliapjovė. Dirba taip pat tyliai ir švariai, kaip ir elektrine vejapjove, bet neturi laido, nes yra akumuliatorius, kuris leidžia laisvai judėti. Tik įsigyjant tokią techniką – geriausia turėti pora akumuliatorių, kuriuos būtų galima pasikeičiant įkrauti. Elektrine vejapjove ir akumuliatorinė dirba tyliau, bet dėl to, kad jos yra mažesnės.

Esant sklypui šlaite patartina rinktis savaieige arba elektrine vejapjove. Savaeigės žoliapjovės – tai žoliapjovės, kurios pačios juda, jas tik reikia prilaikyti. Jei teritorija yra didelė ir žolę norima iškart surinkti – tai toks eigos mechanizmas palengvina judėjimą.

Elektrinė vėjapjovė, kaip išsirinkti?

Didžiausia klaida, kurią daro vartotojai, renkasi vėjapjovę tik pagal kainą.  Mechaninę žoliapjovę pasirinkti siūloma, kai labai yra labai nedidelis plotas. Ir su mechanine veją reikės pjauti bent du kartus į savaitę.

Jeigu skylas, kurį norite nupjauti yra šlaite, patartina rinktis elektrine vejapjove arba savaeigę. Savaeigės žoliapjovės – žoliapjovės, kurios pačios juda, jas tik reikia prilaikyti. Ji varoma priekiniais arba galiniais ratais. Parduotuvėse susiduriama su klientais, kurie būna įtikinti, kad geriausia rinktis priekiniais varomais ratais, bet jiems pamiršta pasakyti, kad tinka, jei nerenkama žolė. Kitaip svorio centras keliasi į galą ir priekiniai ratai pakeliami ir nejudina vejapjovės į priekį.

Nešiojamą žoliapjovę galite rinktis jei pjaunate žolę retai ir jūsų vejoje yra daug kliūčių, tačiau gražią ir prižiūrėtą veją lengviau turėti, kai vejapjovė yra su ratukais: galima išlaikyti vienodą aukštį visoje teritorijoje, esant reikalui – jį pakeisti.

Renkantis elektrine vejapjove prailgintuvas negali būti ilgesnis nei 50 metrų. Elektrine vejapjove daugaiusiai leis jums nupjauti 8 arus, o kuro ar elektros išlaidos yra panašios, todėl tai neturi būti pagrindinsi rodiklis. Kaip alternatyva elektrinei žoliapjovei – akumuliatorinė belaidė žoliapjovė. Ji dirba labai tyliai ir švariai, kaip ir elektrine vejapjove, bet leidžia laisvai judėti, nes neturi laido. Akumuliatorius leidžia laisvai judėti, kaip ir benzinine žoliapjove. Tik įsigyjant tokią techniką – geriausia turėti pora akumuliatorių, kuriuos būtų galima pasikeičiant įkrauti. Elektrine vejapjove ir akumuliatorinė dirba tyliau todėl, kad jos yra mažesnės. Pagrindinį triukšmą sukelia peilis, tad kuo jis platesnis vejapjovėje – tuo triukšmas bus didesnis.

Elektrines vejapjoves

Norint prižiūrėti ir puoselėti žolę būtina išsirinkti ir įsigyti tinkamą vejapjovę. Pirmiausia reikia žinoti kur ir kaip dažnai ji bus naudojama – tai palengvins apsisprendimą, kokios sistemos prietaisą rinktis. Vėjapjovių yra įvairių, galite įsigyti nuo elektrines vejapjoves iki savaeigės, bet prie renkantis reikėtų žinoti visas rūšis ir jų pagrindinius privaumus ir trūkumus.

Elektrines vejapjoves yra lengvos, paprastai užvedamos, tačiau jų didžiausias trūkumas, kad su jomis sudėtinga dirbti didesniame plote, kadangi jos ribojamos laidais. Benzininės vėjapjovės yra gslingos ir suteikia judėjimo laisvę, bet joms reikia didesnės priežiūro ir didesnių išlaidų, įpilti benzino, pakeisti tepalus ir kt. Savaeigės benzininės ganėtinai brangios, bet su jomis lengva pjauti ir judėti, judėjimo nevar-o laidai, ar kiti trukdžiai. Akumuliatorinės vėjapjovės dažnai kraunamos, tai gali užtrukti ir gaišinti jūsų pjovimą, bet joms nereikia praiilgintuvo, todėl galėsite lengvai judėti ir pjauti lengvai, kaip elektrines vejapjoves. Mechaninės lengvai prižiūrimos, bet netinka pjauti dideliems plotams ir netinka aukštai žolei.

Taigi dabar kai žinote visus trūkumus ir privalumus galite nuspręsti kokios vejapjoves jums reikia. Ar tai butu elektrines vejapjoves, ar mechaninės, ar benzininės, visos turi tiek privalumų, tiek trūkumų.

Žoliapjoves priežiūra

Žoliapjoves priežiūra nėra labi sudėtingas ir varginantis darbas. Tereikia po kiekvieno darbo ją išvalyti nuo likusios žolės ir purvo, ant išvalytos žoliapjoves bus daug lengviau pamatyti gedimus.

Kartą per metus žoliapjoves derėtų nuvešti į autoservisą, profesionaliam patikrinimui. Tai geriausia daryti rudenį, prieš naują sezoną. Taip pat reiktų nepamiršti ir pakeisti tepalo bent kartą į sezoną, net jei dirbote labai mažai. O jei dirbama labai daug – reiktų bent kelis kartus atlikti tepalo keitimą. Labai svarbu pagaląsti peilius ir juos nuvalyti. Peilius pagaląsti galima ir patiems. Žoliapjoves kuro bakas nėra sandarus, tad likusį kurą rudenį reikėtų išpilti.

Kaip ir visa technika, žoliapjoves taip pat genda. Dažniausi gedimai būna, kai pataikoma į kelmą ir užlenkiamas velenas. Visose instrukcijose yra rašoma, kad prieš pradedant pjauti veją, reikia išrinkti visus pašalinius daiktus. Bet retas surenka virves ar polietileno atraižas. Tokie dalykai irgi gali sutrukdyti nupjauti žolę. Jie yra minkšti, kaip ir žolė, bet šie dalykai gali pakenkti.

Todėl prie perkant žoliapjoves būtina išsiaiškinti kokia yra garantija ir dėl kokių problemų bus galima į ją kreiptis. Jei bus kreiptasi dėl variklio gedimo – vis tiek bus žiūrima, kokie buvo naudoti tepalai, ar buvo valomos aušinimo angos, kaip gerai rūpinotės savo žoliapjove. Todėl nepamiršite elementarios priežiūros ir jūsų žoliapjovė jums tarnaus ilgiau.

 

Kur reikėtų pirkti žoliapjoves?

Prieš perkant žoliapjove labai svarbu atidžiai apgalvoti ne tik kokią žoliapjove reikėtų pasirinkti, bet taip pat kur ją pirkti? Labai svarbu išsiaiškinti ar ta įmonė aptarnauja mieste kuriame jūs gyvenat. Servisas turi būti ten, kur buvo pirkta žoliapjove. Nereikėtų iškart nurašyti ir mažesnių ar mažiau žinomų firmų gaminių, jei jos gali pasirūpinti savo klientais, suteikti greitą reikalingų detalių tiekimą. Visi nori parduoti daug žoliapjovių, tad jos parduodamos pigiai, be jokių investicijų į jų servisą. Taip pat, prieš perkant nepamirškite pasidomėti ar ta įmonė suteikia garantinį laikitarpį.

Deja, kad ir kokią techniką bepirktumete ji jusm netarnaus visą amžių. Žoliapjovės taip pat, o kai žoliapjove po kelių metų pradės gesti bus sudėtinga rasti originalių detalių. Detalių atvežimas priklauso nuo importuotojų, tad būna ir didelių kompanijų su panašiomis problemomis. Tai priklauso nuo kompanijos požiūrio į klientą: jei produktas parduodamas firminėse parduotuvėse jų detalių visada rasite, nes jie stengaisi savo klientus aprūpinti visomomis reikiamomis detalėmis. Jei tai yra prekybos centras – galima rasti tik elementariausias detales: peilius, ratukus.

Parduotuvėje išsirinkus žoliapjove reikia patikrinti ar yra naudojami fiksatoriai ar viskas yra priveržta-prisukta. Tai galima patikrinti pajudinus: jei ji visa kliba į šonus, tik pajudinus – bus daugiau judančių detalių ir vėliau gali būti daugiau problemų. Darbo metu judančios detalės vibruos ir kels didesnį triukšmą, taip pat greičiau susidėvės. Kai kurios problemos gali pasimatyti tik po kurio laiko.

Taigi visada pries pirkdami žoliapjove įdėmiai apžiūrėkite ir patikrinkite ją dar pirkimo vietoje, nors ir ne visada galite pastebėti defektus, o prieš pirkdami pasidomėkite kurios įmonės rūpinasi savo klientais geriausiai.

Kiek kainuoja vejapjove?

Negalia pasakyti tikslios kainos kiek kainuoja mechaninės žoliapjovės. Kaina priklauso nuo to, kokios norite žoliapjovės, tačiau vidutiniškai kaina svyruoja nuo 130 iki 150 litų, bet norint įsigyti tikrai geros kokybės, gali tekti sumokėti nuo 400 litų. Jų pasirinkimas Lietuvoje nėra didelis. Jos skiriasi tuo, kad turi bekontaktį pjovimą. Tokios vejapjoves yra lengviau naudojamas, lengviau stumiamos, ilgiau tarnauja, bet ir yra brangesnės. Pačios pigiausios kelia didesnį triukšmą ir girdisi, kai detalės liečiasi tarpusavyje

Benzininės žoliapjovės gali kainuoti daug pigaiu atvežtos iš Kinijos. Pasak specialisto Lietuvoje didelė problema, kad niekas nerašo teisybės: net ir gerai žinomos firmos prietaise kartais būna įdėti varikliai iš Kinijos. Todėl yra naivu tikėtis, kad labai gerą vejapjovę galima įsigyti už 600 litų. Jei firminėse parduotuvėse klientas mato vejapjoves už 1,5-3 tūkst.  Benzininė žoliapjovę taip pat galima išsinomuoti, nuomos kaina maždaug nuo 70 litų už dieną. Elektrinių žoliapjovių kainos prasideda nuo 200 litų, jei įtraukiamos ir prekes iš Kinijos rinkos. Jei pageidaujate europietiškų elektrinių žoliapjovių – ją būtų galima įsigyti nuo 450 litų.

Informacija apie detalių kilmės šalį paprastai nebūna pateikiama, o dar pasitaiko, kad pardavėjas nenori atskleisti šios tiesos. Todėl verčiau rinkitės gera ir patikimą įmonę, kuri aju turi užsitarnavusi gerą vardą.

Kokai vėjapjovę pasirinkti?

Dažnai prieš renkantis vėjapjovę iškyla klausimas, kokią pasirinkti? Akumuliatorinę ar benzininę vėjapjovę? Benzininės vėjapjovės neriboja judėjimo, todėl tinka pjauti didelius plotus, galingesnės už elektrines, su jomis lemgva pasiekti tolimus vejos ruožus, tačiau jų didelis svoris, kelia didelį triukšmą, teršia aplinką, taip pat išleisite papildomų pinigų benzinui.

Akumuliatorinės vėjapjovės yra lengvesnės už benzinines, neskleidžia nemalonaus benzino kvapo, dirba tyliau. Nemalonaus benzino kvapo neskleidžia, veikia gerokai tyliau. Deje didžiausias jų trūkumas ribotas darbo laikas. Įkrautas akumuliatorius laiko iki 1valandos, o  akumuliatorius kraunamas laikas priklauso nuo akumuliatoriaus talpos, užtrunka nuo 2 iki 3 valandų.

Jei norite, kad žolės pjovimas nebūtų varginantis darbas, o taptų tikru malonumu, rinkitės savaeigę vejapjovę. Šis privalumas labiausiai pasijaučia, kai naudojatės vejapjove su surinktuvu, kuris darbo metu vis pilnėja. Taip pat renkantis vėjapjovę reikia atkreipkite dėmesį ir į ratukus. Pirmenybę vertėtų teikti vejapjovėms, kurių ratukai su guoliais, nes guoliai suteikia atsparumą smūgiams ir palengvina eigą. Ratukai su didesniu diametras leidžia lengviau judėti nelygiuose vejos ruožuose.

Vis gi prieš pirkdami vėjapjovę derėtų įsitikinti ar prekybininkai turės atsarginiūų detalių, jei kas nutiktų ir ar suteikia garantinį laikotarpį.